Дослід 1. Дія ферменту амілази слини на крохмаль
Під час лабораторного дослідження у 9 класі учні дізналися, як
діє фермент слини (амілаза) на крохмаль. Для цього один клаптик накрохмаленої білої тканини опустили в розчин йоду. Спостерігали інтенсивне синє забарвлення, так як якісною реакцією на крохмаль є його взаємодія з йодом. На іншому клапті тканини, ватною паличкою, змоченою слиною, написали літеру "А".
Опустивши його у йодний розчин, також спостерігали інтенсивне синє забарвлення, лише літера "А" залишилася не зафарбованою. Учні переконалися, що фермент слини амілаза розщеплює крохмаль.
Дослід 2. Дія ферменту каталази на гідроген пероксиду (H2O2 )
В клітинах, в процесі окисно – відновних реакцій, утворюється хімічна речовина – гідроген пероксиду (H2O2), яка у великих концентраціях токсично діє на цитоплазму клітин. Накопиченню гідроген пероксиду перешкоджає фермент каталаза, під дією якого H2O2 розкладається на воду і кисень, в чому і переконалися учні 9 класу виконуючи дослідження.
В першу чашку учні поклали шматочки сирої бульби картоплі і влили 2 мл розчину гідроген пероксиду (H2O2), а в другу чашку - шматочки вареної бульби картоплі і також влили 2 мл розчину гідроген пероксиду (H2O2). В першій чашці
учні побачили утворення піни (виділення кисню) на сирій бульбі картоплі, в другій чашці змін не було.
Учні зробили висновок, що фермент каталаза розщеплює пероксид водню до кисню і води, а при високих температурах (під час варіння картоплі) вона руйнується.
Comments