Завдання сьогоднішнього дня - створення умов, в яких кожен учень може проявити свої здібності, реалізувати творчий потенціал . Використання проектної технології передбачає добре продумане, обґрунтоване поєднання методів, форм і засобів навчання. Проект (лат. projectus – кинутий вперед) – передбачає розробку завдання, попередній, передбачуваний пошук відповіді на питання, шлях вирішення проблеми. Навчальний проект – це завдання учням, сформульовані у вигляді проблеми, і їх цілеспрямована діяльність, форма організації взаємодії учнів з учителем та учнів між собою і як результат діяльності – учнівський проект, що вирішує дану проблему.
Метод проектів містить у собі сукупність дослідницьких, пошукових, проблемних, творчих за самою своєю сутністю підходів, сприяє творчому розвитку учнів, використанню ними певних навчально-пізнавальних прийомів, які в результаті самостійних дій дозволяють вирішувати ту чи іншу проблему.
Правила успішної роботи учнів у проектній діяльності: у команді немає лідерів, всі члени команди рівні; команди не змагаються; всі члени команди повинні отримати задоволення від спілкування і від того, що разом виконують проектну роботу; кожен повинен отримувати задоволення від почуття впевненості в собі; відповідальність за кінцевий результат несуть всі члени команди, які працюють над проектом.
Навчальний проект є особливо продуктивним, адже учень, працюючи над проектом, проходить такі етапи :
- підготовчий ;
- проектувальний ;
- практичний ;
- аналітичний ;
- контрольно - коригуючий ;
- завершальний.
Comments