top of page
Пошук
Фото автораAdmin

Шпаки - одні з перших перелітних птахів, що повертаються ранньою весною...


Не випадково поява шпака після зимівлі у багатьох асоціюється з настанням справжньої весни. Спочатку вони тримаються зграями, але не забувають про пошук місця для вирощування потомства. Цим займається самець, який потім привертає до себе та знайденого гнізда майбутню пару для того, щоб вона оцінила його вибір. Привертає за допомогою співу. А співати шпаки вміють. Нерідкі випадки, коли шпаки, об'єднуючись, відвойовують гніздо (наприклад, шпаківню) в інших видів птахів (наприклад, горобців). Відомі також випадки, коли самець відганяв від свого житла ворон, сорок або навіть котів. Шпаки частіше розселяються окремими сім'ями, але цілком можуть утворювати і цілі колонії.

Шпак звичайний (Sturnus Vulgaris)


Людина завезла цю пташку в Австралію, Нову Зеландію та Південну Африку. Спершу даний вид птахів мешкав на рідколіссях, пасовищах і садах, але поступово шпаки призвичаїлись до життя поблизу людей. В лісах вони лише ночують, а вдень залишають їх в пошуках їжі. В Україні гніздиться скрізь крім високогір’я; мігрує скрізь; зимує на півдні, іноді в населених пунктах на решті території.


Шпаки – дуже товариські птахи. Поза гніздовим періодом вони збираються в зграї, які можуть налічувати сотні пташок. Раціон їх дуже різноманітний і включає насіння та плоди багатьох рослин (при цьому явну перевагу надають черешні, вишні та винограду). Якщо на сад чи виноградник опуститься велика зграя шпаків, то врожаю може бути завдано серйозних збитків. На просторах рівнин та луків шпаки полюють на безхребетних, переважно на комах та їх личинок. Крім того вони можуть вистежувати дрібних тварин та дощових червів, вбиваючи своїх жертв миттєвим випадом гострого дзьоба. І влітку, і взимку шпаки радо оселяються в шпаківнях, зроблених людиною. Завдяки довгим та вузьким крилам шпаки легко літають. Іноді, протягом зими, шпаки, які живуть у містах, змушені кожного дня здійснювати багатокілометрові мандрівки за поживою. Та все ж на ніч вони завжди повертаються назад, адже, серед будинків завжди тепліше ніж у полі і від вітру легко знайти схованку. За прихисток місцеві шпаки використовують гілки дерев в парках та пусті горища.


315 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page